Hoërskool Ben Vorster | Tzaneen Hoërskool | Tzaneen High School

Toekennings 2016

Merietetoekennings  (Sertifikate)

Graad 8 (Gemiddeld van 78% - Geen vak onder 60%)

Mohlatlole Maite

78.1%

Ackermann Heinrich

78.1%

Vorster Lihani

78.3%

Nortjé Danelle

78.4%

Sharpe Kyle

78.7%

Makoro Molatelo

79.0%

van der Merwe Aldrich

79.3%

Krüger Christine

79.9%

Vorster Lumé

80.0%

du Plessis Renzo

80.1%

Makwela Mmamotshabo

80.2%

Mahlaola Tinyiko

80.4%

Prinsloo Lané

80.6%

van Schalkwyk Chantel

80.7%

Coetzer Johann

81.0%

Schreiber Simoné

81.2%

Mkansi Khanyisile 83.0%
Hermann Loné 81.6%
Denysschen Heinrich 81.6%
van der Merwe Jolandi 81.7%
Shivambu Kurisani 82.2%
Esterhuizen Lorinda 83.9%
Greyling Lisa 85.0%
Kruger Zené 85.1%
Oberholzer Jana 86.1%
Lombard Mienke 86.3%
Lepart Grizél 86.8%

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Graad 9 (Gemiddeld van 78% - Geen vak onder 60%)

van Tonder Tracy 78.9%
de Bruin Rejani 78.9%
Smit Nelize 79.0%
Ngobeni Andzani 79.1%
Mathebule Candy 79.1%
Janse van Rensburg Bianca 80.4%
Mulder Kyla 81.2
Maponya Basetsana 81.6%
Bredenkamp Craig 82.9%
Stapelberg Zonika

83.0%

Bezuidenhout Suné 83.0%
Adendorff Caelyn 83.9%
Badenhorst Lané 83.5%
Steenkamp 84.0%
Maluleke Tirhani 84.1%
Robertson Zoë 84.2%
Vorster Meyer 84.6%

Graad 10 (Gemiddeld van 75% - Geen vak onder 50%)

de Beer Amor 75.0%
Steenkamp Roehan 75.4%
Oosthuizen Clarice 76.4%
Cheney Leonard 77.3%
Scheepers Anzeret 78.4%

Graad 11 (Gemiddeld van 70% - Geen vak onder 50%)

Mulder Shannon 70.3%
Bosch Annae 70.4%
Manyama Diketso 71.0%
Vorster Hestemari 71.3%
Modjadji Reratilwe 71.6%
du Plessis Sumari 71.9%
Shikwambana Mandisa 72.0%
Schutte Lara 73.1%
Mhangwane Tlangelani 73.4%
Lourens Cheny 73.9%
van Rensburg Renaldo 74.4%
Maluleke Faith 74.7%
Roos Wilhelm 75.6%
Haasbroek Annine 75.7%
Nghenabo Engetani 75.9%
Roos Pierre

76.3%

Roodt Chrisli 76.4%

 

Uitnemende Prestasie in onderskeie huistale

As gevolg van die toename in volume en moeilikheidsgraad van werk met progressie na die hoër grade is maatstawwe in plek gestel sodat leerlinge van die onderskeie grade op gelyke vlak kan meeding.

Afrikaans - Oosthuizen Jozette (Gr11 - 2016) met 96.0%

Xitsonga - Nghenabo Engetani (Gr11 - 2016) met 93.0%

Sepedi - Hutamo Lerato (Gr11 - 2016) met 93.0% and Maloba Mpho (Gr11 - 2016) met 93.0%

 

SPORT

Sporttoekennings en ander sertifikate wat nie in 2016 uitgedeel is nie"

Die volgende leerling:

Zack Verster is gekies om aan die Junior Nasionale kompetisie vir visvang deel te neem wat einde Maart sal plaasvind by Wriffleswade dam in die Oos-Kaap.

 

Erekleure (Sertifikate en balkies)

Graad 8 (Gemiddeld van 87% - geen vak onder 60% nie)

Mabunda Nkosazana 87.3%
Aucamp Doné 90.0%
du Plessis Zinnia 93.2%

 

Graad 9 (Gemiddeld van 85% - geen vak onder 60% nie)

Joubert Nicola 85.0%
Rossouw Thylene 85.0%
Mokati Ofentse 85.6%
Genis Elmé 86.1%
van Wyk Michaela 87.1% -
Smit Milané 88.2%
Fourie Christine 88.4%
Coetzer Malaika 89.6%
Pretorius Liane 89.9%
Notjé Thys 91.7%
Vorster James 92.9%

Graad 10 (Gemiddeld van 80% - geen vak onder 50% nie)

Vorster Zani 80.0%
Bekker Michaela 80.3%
Smit Christelle 80.7%
Malatjie Dimpho 81.1%
Pilusa Tshepang 81.1%
Hutamo Lerato 84.0%
Molokwane Clara 85.6%
Blignaut Nielia 86.0%
Janse van Rensburg Wilco 86.6%
Croukamp Juané 87.1%

Graad 11 (Gemiddeld 78% - geen vak onder 50% nie)

Mathye Nkateko 78.0%
de Nysschen Emje 78.1%
Nokeri Ndavi 78.3%
Lizaan Geldenhuys 78.3%
Oberholzer Jonelle 78.4%
Netshiongolwe Mulaedza 78.7%
Venter Annemarie 80.9%
Jacobs Wian 80.9%
de Jager Miha 81.3%
Oosthuizen Jozette 82.9%
Maloba Mpho 83.1%
Swardt Nicole 83.1%
Vermaak Bernard 83.4%
Naudé Melissa 83.6%
Greyling Kara 85.4%
Ngobeni Shalom 86.4%
Bezuidenhout Gerhard 86.6%
Sako Phuti 88.0%
Vorster De Wet 88.4%
Roets Adriaan 89.6%

 

Beste akademiese vordering in elke graad

Vanaf 1ste kwartaal tot 4de kwartaal (Sertifikaat vir buitengewone prestasie)

Graad 8 Nkoana Nkhesani verbeter met 19%

Graad 9 Thete Bianca verbeter met 20%

Graad 10 Botha Philip verbeter met 19%

Graad 11 Swart Cornette verbeter met 18%

 

Beste leerling in elke vak in elke graad - 2016

Graad 8

Afrikaans Huistaal -  Zinnia du Plessis - 6%

Xitsonga Home Language -  Charmaine Soundy - 78%

Sepedi Home Language -  Mmamotshabo Makwela - 81%

Wiskunde / Mathematics  -  Zinnia du Plessis - 99%

Rekeningkunde / Accounting -  Zinnia du Plessis - 98%

Ekonomie / Economics -  Nkosazana Mabunda - 94%

English 1st Add. Language -  Zinnia du Plessis - 95%

Kreatiewe Kuns / Creative Arts -  Zinnia du Plessis - 99%

Sosiale wetenskappe / Social Sciences -  Nkosazana Mabunda - 93%

Fisiese Wetenskap / Physical Science -  Doné Aucamp - 91%

Lewenswetenskap / Life Science -  Zinnia du Plessis - 93%

Teg. Teorie en Prakties -  Zinnia du Plessis - 99%

Tegniese Tekeninge / Technical Drawing - Zinnia du Plessis - 97%

Lewensoriëntering / Life Orientation -  Chantel van Schalkwyk - 93%

 

GRAAD 9 / GRADE 9:

Afrikaans Huistaal -  James Vorster - 91%

Xitsonga Home Language -  Candy Mathebula - 81%

Sepedi Home Language -  Ofentse Mokati - 81%

Wiskunde / Mathematics -  Christine Fourie - 94%

Rekeningkunde / Accounting -  James Vorster - 99%

Ekonomie / Economics -  James Vorster - 99%

English 1st Add. Language -  James Vorster - 94%

Kreatiewe Kuns / Creative Arts -  Craig Bredenkamp - 93%

Sosiale wetenskappe / Social Sciences -  James Vorster - 95%

Fisiese Wetenskap / Physical Science -  James Vorster - 95%

Lewenswetenskap / Life Science -  Liane Pretorius - 97%

Teg. Teorie en Prakties -  Ofentse Mokati - 96%

Tegniese Tekeninge / Technical Drawing -  Liane Pretorius - 99%

Lewensoriëntering / Life Orientation -  James Vorster - 95%

 

GRAAD 10 / GRADE 10:

Afrikaans Huistaal -  Juané Croukamp - 90%

Xitsonga Home Language -  Tshepang Pilusa - 85%

Sepedi Home Language -  Lerato Hutamo - 90%

English 1st Add. Language -  Juané Croukamp - 89%

Wiskunde / Mathematics -  Wilco Jansen v Rensburg - 90%

Wiskunde geletterdheid / Maths Literacy -  Andries Preis - 85%

GP Wiskunde / AP Maths -  Wilco Jansen v Rensburg - 86%

Lewensoriëntering / Life orientation -  Tshepang Pilusa - 91%

Besigheidstudies / Business Studies -  Juané Croukamp - 90%

Ekonomie / Economics -  Clara Molokwane - 90%    

Fisiese Wetenskap / Physical Science -  Nielia Blignaut - 83%

Gasvryheidstudies / Hospitality studies -  Michaela Cheney - 71%

Geografie / Geography -  Andries Preis - 77%

IT -  Wilco Jansen v Rensburg - 96%

Lewenswetenskap / Life Science -  Juané Croukamp - 92%

IGO / EGD -  Zandré Osmers - 93%

Rekeningkunde / Accounting -  Amor de Beer - 88%

RTT / CAT -  Gunther Petersen - 83%

Toerisme / Tourism -  Clarice Oosthuizen - 94%

Visuele kuns / Visual Arts -  Nielia Blignaut - 90%

 

GRAAD 11 / GRADE 11:

Afrikaans Huistaal -  Jozette Oosthuizen - 91%

Xitsonga Home Language -  Engetani Nghenabo - 88%

Sepedi Home Language -  Mpho Maloba - 88%

English 1st Add. Language -  Kara Greyling - 93%

Wiskunde / Mathematics -  Gerhard Bezuidenhout - 95%

Wiskunde geletterdheid / Maths Literacy -  Marizelle van Zyl - 71%

GP Wiskunde / AP Maths -  Phuti Sako - 94%

Lewensoriëntering / Life orientation -  Miha de Jager - 92%

Besigheidstudies / Business Studies -  Bianca Klopper - 84%

Ekonomie / Economics -  Melissa Naudé - 92%   

Fisiese Wetenskap / Physical Science -  Adriaan Roets - 86%

Gasvryheidstudies / Hospitality studies -  Uliza Swanepoel - 83%

Geografie / Geography -  Kara Greyling - 90%

IT -  Adriaan Roets - 95%

Lewenswetenskap / Life Science -  Kara Greyling - 91%

IGO / EGD -  Adriaan Roets - 93%

Rekeningkunde / Accounting -  Nicole Swardt - 91%

RTT / CAT -  Emje De Nysschen - 93%

Toerisme / Tourism -  Cheny Lourens - 87%

Visuele kuns / Visual Arts -  Shannon Mulder - 89%

Spesiale toekennings

Top presteeerders van elke graad

Die volgende leerlinge ontvang elke 'n erekleure sertifikat, 'n trofeë en 'n kontantprys van die Beheerligaam:

Graad 8 Zinnia du Plessis met 93.2%

Graad 9 James Vorster met 92.9%

Graad 10 Juané Croukamp met 87.1%

Graad 11 Adriaan Roets met 89.6%

 

Sporttoekennings vir prestasies behaal ná die prysuitdeling in Oktober 2016

Die volgende spelers het Limpopo kleure in krieket verwerf:

O/15 - Johan Harms

O/17 - Fumani Maluleke

James Modiba

Atwell Mokgoloboto – Captain

Franco Oberholzer

Gustav Prinsloo

 

Die 2de krieketspan was 2016 Limpopo ligawenners

Vernon harms

Wilco Janse van Rensburg

Johan Harms

Hayden Butler

Frans Pohl

Tristin du Preez

Schalk Burger Gagiano

WC Kriel

Jaco de la Rey

Danie Heckroodt

Pierre Roos

Stefan Paulse

CJ Erasmus

 

Erepennings

Graad 11 (2016)

Goud

Gerhard Bezuidenhout (B 2015)

Mpho Maloba (S 2015)

Melissa Naudé (S 2015)

Adriaan Roets (G 2015)

Phuti Sako (B 2015)

Nicole Swardt

Bernard Vermaak (G 2015)

De Wet Vorster (G 2015)

 

Silwer

Miha de Jager (S 2015)

Emje de Nysschen (B 2015)

Lizaan Geldenhuys (S 2015)

Kara Greyling (S 2015)

Wian Jacobs (B 2015)

Shalom Ngobeni (B 2015)

Ndavi Nokeri (B 2015)

Jonelle Oberholzer (B 2015)

Jozette Oosthuizen (S 2015)

Annemarie Venter

 

Brons

Annine Haasbroek

Mulaedza Netshiongolwe

Engetani Nghenabo

Chrisli Roodt

Pierre Roos

Willem Roos

Renaldo van Rensburg

 

Graad 10 (2015)

Goud

Niela Blignaut

Lerato Hutamo

Pieter Jansen van Rensburg

Zani Vorster

 

Silwer

Michaela Bekker

Tshepang Pilusa

Anzeret Scheepers

Christelle Smit

 

Brons

Simoné Ferreira

Clara Molokwane

Anzelle Pearson

Rumbidzai Shipalane

Roehan Steenkamp